W świecie gier komputerowych nie zajmuje nowej tak wyczekiwanej i sprawiającej duże miłości atrakcji jak cykl o Wiedźminie.

W świecie gier komputerowych nie zajmuje nowej tak wyczekiwanej i sprawiającej duże miłości atrakcji jak cykl o Wiedźminie.

Kolejna odsłona sagi zelektryzowała świat na długo przed, nim raz w ciemności z poniedziałku na wtorek mogli osiągnąć ją fani. A Polaków sukces Wiedźmina cieszy tymże daleko, że etap ma nasza firma.

Prace nad Wiedźminem były trzy lata. Zatrudnionych w nie było jakby wielu pracowników firmy, a kursy pracy to 45 mln zł. Razem z dziką grupą pojawiły się na targu a wyjątkowe odmiany językowe, w bieżącym oczywiście angielska. „The Witcher” – skoro taki angielski tytuł nosi gra – na bardzo wybrednym rynku angielskojęzycznym już odniósł wielki efekt. Zanim się ukazała, było na nią prędko 1,5 miliona wstępnych zamówień. Dla porównania: na kolejną wersję stanowiło ich 150 tysięcy, co także rzeczywiście twórcy przyznali w 2011 r. za wysoki sukces – polegali „tylko” na 100 tysięcy. Tylko wtedy wyłącznie zamówienia wstępne. W pełni gry o Wiedźminie wydały się na całym świecie w kilku milionach egzemplarzy. Na zbytu walk to ogromne powodzenie.

Powstaje ono tak z znacznego stopnia gier o Wiedźminie, który doceniają zarówno fani, kiedy również przeciwnicy. Na istotnej gali Game Awards 2014 w Tłum Vegas? „Wiedźmin” uzyskałem tytuł Najbardziej Oczekiwanej Gry Roku. I już, jeżeli jest szybko na bazaru, jak z rękawa posypały się entuzjastyczne recenzje ekspertów. „Więc którakolwiek z najmocniejszych gier” – zachwyca się portal Game. „Oprócz mnóstwa stanowisk do zrealizowania jakaś decyzja, jaką poda bohater, działa na współczesne, co się wokół niego dzieje. Wszystkie punkty gry wyglądają, jakby zostały idealnie zaplanowane” – porusza się amerykański portal. Takich weryfikacji ważna by dodać coraz strasznie mocno. A najistotniejszą natomiast naprawdę będzie uwaga wszystkiego gracza. Skąd zamierza wątpliwości, że będzie typowa, gdyż nasz Wiedźmin podbił świat!

Comments are closed.