Jak inwestować w kryptowaluty

Jak inwestować w kryptowaluty?

O kryptowalutach zostało co prawda powiedziane już bardzo dużo na internetowych forach. W gruncie rzeczy jest to bardzo kontrowersyjny temat, który dzieli ludzi niczym polityka. Kryptowaluty wyróżniają się swoją innowacyjnością, rewolucyjnością, ale także są kolebką pewnego ryzyka.

 

Jak inwestować w kryptowaluty?

Aby zacząć inwestować swoje pieniądze w kryptowaluty trzeba poznać podstawy podstaw działania blockchainu. Nie jest to konieczne, jednak w znaczny sposób pozwoli zrozumieć procesy jakie zachodzą w tym sieciowym świecie.

Fundamentalną rzeczą jaką trzeba posiadać do swoich inwestycji jest portfel na giełdzie kryptowalut. Portfel taki możemy stworzyć na giełdach typu bittrex czy binance. Bardzo dużo giełd wymaga uwierzytelnienia na podstawie sprawdzenia skanu dowodu osobistego i zdjęcia użytkownika trzymającego odpowiedni dokument. W zasadzie nic poza tym nie wyróżnia takiego procesu od np. zakładania konta na forum internetowym. Ważne jest żeby zapisać swoje dane w miejscu dostępnym tylko dla nas. Przydatną rzeczą będzie również zabezpieczenie w postaci straty hasła tj. podłączenie swojego konta do naszego numeru telefonu. Dzięki temu istnieje możliwość odzyskania hasła przez powiadomienie sms.

Bardzo ważną rzeczą o jakiej należy pamiętać jest dokładne sprawdzenie giełdy przed założeniem konta. Każda wybrana instytucja posiada swoje wybrane nominały. Nie wszędzie można kupić wszystkie kryptowaluty dostępne w całej sieci. Zazwyczaj bywa tak, że wybrana giełda ma ich tylko jakąś część. Oczywiście coraz bardziej się to globalizuje i na większości giełd są już najpopularniejsze środki, jednak nie jest to jeszcze na tyle rozwinięte. Należy dokładnie przyjrzeć się, jaką ofertę ma dla nas wybrana giełda.

 

Kryptowaluty jak zacząć?

W momencie posiadania konta na giełdzie, można zacząć stawiać kolejne kroki. Pierwsza sprawa o jaką należy zadbać to wpłata środków na konto. Kwota przelewana jest z banku, w jakim posiada się konto. Zazwyczaj czeka się do kilku dni roboczych, kiedy można ujrzeć sumę pieniędzy na swoim internetowym portfelu.

Następnym krokiem jest zakup monet. W zależności od giełdy zakup kryptowalut wygląda inaczej. Należy tutaj zerknąć do zakładki pomoc i dokładnie przyjrzeć się procesowi zakupu monet. Zawsze kupujemy je od innych użytkowników po cenie takiej samej lub mocno zbliżonej do uśrednionego ich kursu.

Zakupione monety można odsprzedać na tej samej giełdzie. Istnieje możliwość przesyłania ich na inne portfele zlokalizowane na wszelkiej maści giełdach posiadających ten sam nominał.

 

Jak inwestować w kryptowaluty?
Oceń post