Skąd wziąć pomysł na biznes

Skąd wziąć pomysł na biznes?

Polacy według statystyk są jedną z nacji, która najczęściej otwiera własny biznes. Wymaga to pewnej odwagi, inteligencji oraz samozaparcia, ponieważ te same statystyki są niestety nieubłagane: 5 na 10 firm nie przetrwa 1 roku, a 2 z tych 5 kolejnych pięciu lat. Jak jednak zwiększyć swoje szanse na powodzenie i skąd wziąć pomysł na biznes?

 

Własny biznes lepszy niż praca na etacie?

Pokutuje przekonanie, że własny biznes jest lepszy niż praca etatowa. Na pewno jest w tym ziarenko prawdy, gdyż każdy cenni sobie niezależność i pracę na swój rachunek. Trzeba jednak być świadomym plusów i minusów każdego z rozwiązań, aby podjęta przez nas decyzja była na pewno dobra. Oczywiście, do odważnych świat należy i warto próbować nowych rzeczy, nawet w sferze biznesowej, jednak praca etatowa gwarantuje comiesięczny wpływ środków na konto, płatne urlopy i zazwyczaj wolne weekendy. Rozkręcając biznes należy się liczyć z ograniczonym czasem wolnym, bo początki bywają trudne – żeby przebić się na rynku i zacząć w miarę dobrze zarabiać potrzeba czasu i dobrego pomysłu. Skąd go wziąć?

 

Skąd wziąć pomysł na biznes?

Dobry pomysł na biznes to podstawa. Oczywiście jest mnóstwo możliwości i przed podjęciem decyzji warto się zastanowić, czego potrzebuje i szuka rynek. Czy na naszą usługę albo produkt jest zapotrzebowanie? Jeżeli oferujemy coś sezonowego jak na przykład popularne ostatnio food trucki albo kawiarenkę z deserami lodowymi, to czy zarobki w sezonie, pozwolą nam się utrzymać przez resztę roku? A może musimy rozszerzyć ofertę o dodatkowe usługi lub towary. Warto też śledzić nowinki technologiczne, doniesienia zza oceanu, prasę biznesową i wszędzie szukać inspiracji. Nie trzeba kopiować pomysłów, można proponować coś nowego (nowego przynajmniej na naszym rynku) i dobrze to zareklamować, ponieważ reklama jest dźwignią handlu. A może to jest rozwiązaniem? Jeżeli tak wiele firm i działalności potrzebuje reklamy dla swoich produktów, to może tym się zajmijmy. Po kilku pierwszych, udanych akcjach marketingowych na pewno nie będziemy narzekać na brak zgłoszeń.

 

Własna działalność gospodarcza to na pewno świetny pomysł na sprawdzenie siebie, a także nierzadko szansa na spore zarobki, znacznie większe, niż te dostępne na etatach. Jednakże, przed zdecydowaniem się na którąś z opcji, rozważmy wszystkie za i przeciw, skorzystajmy z pomocy doradców biznesowych albo przynajmniej porozmawiajmy z innymi osobami, które zdecydowały się na taki krok. Warto pytać, bo dobry pomysł na biznes to podstawa, ale trzeba też umieć odpowiednio się nim zająć.

Skąd wziąć pomysł na biznes?
5 (100%) 1 ocen(a/y)