Sposoby oszczędzania pieniędzy

Sposoby oszczędzania pieniędzy

Oszczędzanie pieniędzy jest obecnie bardzo popularnym tematem. Coraz więcej osób decyduje się na odkładanie części wypłaty lub zwyczajne oszczędzanie na codziennie kupowanych produktach. Jak oszczędzać pieniądze w najbardziej efektywny, a jednocześnie mało wymagający sposób?

 

Zakup tańszych produktów

Dobrym pomysłem na efektywne oszczędzanie pieniędzy może być zakup tańszych artykułów spożywczych i rezygnacja z dodatkowej odzieży lub rozrywki. Dodatkowo „różnicę” można odłożyć, tak aby pod koniec miesiąca mieć jasny obraz zaoszczędzonych pieniędzy. Pomocne mogą okazać się również aplikacje na smartfona, które umożliwiają kontrolę wydatków, takie jak Wallet od BudgetBakers.com lub Szybki Budżet autorstwa FerApps. Dzięki tym programom na Androida lub iOS można w praktyczny sposób zarządzać codziennymi wydatkami.

 

„Świnka” skarbonka

Choć istnieją różnorodne, nowatorskie sposoby oszczędzania pieniędzy, dla wielu osób korzystanie ze skarbonek jest jedyną słuszną metodą. Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób tradycyjne skarbonki są niezwykle wygodne i praktyczne. Warto tutaj nadmienić, że obecnie te pojemniki na pieniądze posiadają różne, atrakcyjne usprawnienia, takie jak licznik pieniędzy. Niektóre skarbonki dodatkowo posiadają elementy wizualne, które zachęcają do aktywnego oszczędzania pieniędzy.

Do skarbonek można odkładać określoną kwotę każdego miesiąca lub wspomnianą już różnicę, którą uda się zaoszczędzić na tańszych produktach. I choć nazwa „skarbonka” wielu osobom kojarzy się z klasyczną świnką, obecnie te pojemniki występują w wielu różnych wzorach i rozmiarach. Dodatkowo za skarbonkę może służyć też zwykła puszka lub, w przypadku większych kwot pieniędzy, specjalnie wydzielona koperta. Możliwości jest wiele, a ich wybór jest kwestią całkowicie indywidualną.

 

Programy lojalnościowe i „cashbacki”

Powszechny dostęp do internetu sprzyja pojawianiu się licznych programów, nastawionych na oszczędzanie pieniędzy. Co więcej, duża liczba sieci sklepów wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, uruchamiając specjalne programy lojalnościowe. Przykładami na taki program może być popularna w ostatnich czasach karta Biedronka lub działający w kilku sieciach sklepów program Payback.

Oprocz programów lojalnościowych dostępne są różnorodne cashbacki, dzięki którym można odzyskać procent kwoty wydanej w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Należy jednak pamiętać, że oszczędzanie w ten sposób jest dużo mniej efektywne, jako że oba te programy są raczej nastawione na zysk dla sklepów.

 

Sposoby oszczędzania pieniędzy
Oceń post